1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. merlot
  6. /
  7. wino 800 Barrels!

wino 800 Barrels!

57,00 

Brak w magazynie

Wino 800 Barrels! to hiszpańskie, wytrawne wino o wspaniałej, głębokiej rubinowej czerwieni. Bukiet intensywny, obfite nuty korzenno- beczkowe, dojrzałe śliwki, jeżyny. Z czasem dochodzą akcenty konfiturowe. Usta mocne, pełne ciemnych owoców o dojrzałym, niemal słodkim smaku. Na podniebieniu krągłe, treściwe i miękkie z długotrwałym finiszem. 

W latach 60-tych XX wieku rodzina Gimenez postanowiła opuścić swój dotychczasowy dom – argentyńską Mendozę i powrócić do źródeł, do Hiszpanii. Powrót był ściśle związany z wizją zrealizowania winiarskiego marzenia na polach Iberii. Tak powstała grupa winiarska Reserva De La Tierra, której przewodniczy Felipe Gimenez. Viña Tridado jest uosobieniem połączenia tradycji i innowacji.  Wina tworzone są przez ludzi, którzy są oddani winiarstwie i chcą zachwycić swymi produktami cały świat. Ich najnowocześniejsza infrastruktura w różnych regionach winiarskich Hiszpanii umożliwia produkcję wyrazistych win o niecodziennych, nieco szalonych wzorach. 

Na butelce znajdziesz numer beczki z którego wino pochodzi! Powstało zaledwie 800 beczek stąd też wzięła się jego nazwa. 

6 miesięcy w beczce 

Wino 800 Barrels! z hiszpańskiego regionu Katalonia powstało ze szczepów garnacha i merlot. Apelacji DO Terra Alta.

Garnacha to ciepłolubna odmiana, daje wina o krągłym ciele, wysokiej zawartości alkoholu i umiarkowanej kwasowości. Merlot to jeden z najpopularniejszych szczepów na świecie, wyjątkowo dobry do kupażu. Pochodzi z Bordeaux we Francji.

Obserwuj nas na facebooku i bądź na bieżąco z nowościami!

Region
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino 800 Barrels!”

Sprawdź nowości: