1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. Apulia
  6. /
  7. Margrande Fiano del Salento Varvaglione

Margrande Fiano del Salento Varvaglione

55,00 

Margrande Fiano del Salento Varvaglione to białe wino o wyraźnej zółtej barwie. W bukiecie łączą się nuty brzoskwiń, jabłek, gruszek z lekko słoną nutą morskiej bryzy. W drugim nosie więcej akcentów egzotycznych, pojawia się ananas i melon. Margrande Fiano del Salento Varvaglione jest soczyste i harmonijne, z ciekawym, morskim zakończeniem. W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Był to czas eksperymentów oraz przede wszystkim pasji i wyzwań związanych z produkcją win, które miały wyrażać wyjątkowy i charakterystyczny smak ich ukochanej Apulii. Dziś jest to jedna z największych, a więc najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca liczbę produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

o Winnicy Varvaglione

W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Był to czas eksperymentów, pasji i wyzwań związanych z produkcją win, które miały wyrażać przede wszystkim wyjątkowy i charakterystyczny smak Apulii. To właśnie ten stan umysłu doprowadził Cosimo do podjęcia studiów enologicznych i specjalizacji w winiarstwie. Dziś Cosimo prowadzi winnicę razem ze swoimi dziećmi – Marzią i Angelo, tworząc cztery pokolenia winiarzy. Winnica Varvaglione, w której powstaje Margrande Fiano del Salento Varvaglione, to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca się liczba produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta więc łatwo ją odnaleźć. Apulijski klimat, miesiące i pory roku mają wpływ na wino. Można powiedzieć, że życie tutejszych ludzi kręci się wokół uprawy ziemi i zawsze oczekiwanych zbiorów winogron. Poprzez wolnostojące winnice w Taranto, Salento i w całej Apulii, Varvaglione produkuje obecnie wysokiej jakości wina.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Region,
Apelacja
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Margrande Fiano del Salento Varvaglione”

Sprawdź nowości: