1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. negroamaro
  6. /
  7. wino Epicuro Salice Salentino

wino Epicuro Salice Salentino

1 opinia klienta

52,00 

Wino Epicuro Salice Salentino z Apulii jest kupażem popularnych winogron z odmian Malvasia Nera i Negroamaro. Po winobraniu winogrona są przewożone do winiarni tam są one selekcjonowane i starannie rozdrabniane. Fermentacja odbywa się następnie w zbiornikach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze. Po zakończeniu fermentacji Epicuro Salice Salentino dojrzewa przez kilka miesięcy na delikatnym osadzie. 

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta a więc łatwo ją odnaleźć. Półwysep oblewają od wschodu Adriatyk, a od zachodu wody Zatoki Tarynckiej. Takie położenie sprawia, że w regionie panuje wilgotny morski klimat, co w połączeniu ze słońcem i ciepłem południa stwarza idealne warunki do uprawy winorośli, szczególnie odmian czerwonych

Wino Epicuro Salice Salentino powstaje z najpopularniejszych odmian włoskich winogron. Malvasia Nera- historia tego szczepu sięga 2000 lat. Negroamaro natomiast jest najważniejszą odmianą w obcasie włoskiego buta. Aromaty przeważające w tych winach to nuty ziemiste, przyprawy takie jak goździki, cynamon, ziele angielskie czy nawet tymianek. Negroamaro często łączy się z gronami Malvasia Nera.

Epicuro Salice Salentino będzie idealnym kompanem mięs grillowanych, dziczyzny, duszonej wołowiny.

Winnica Femar Vini- wszystko zaczęło się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy to Manilio Merge, namiętny winiarz, rozpoczął swoją działalność do produkcji oliwy i win. Teraz winnica znajduje się na 40 hektarach. Przepis na znakomite wina? Najlepsze winogrona, szacunek dla ziemi, pasja, zaangażowanie i doświadczenie, kompetencje i stałe dążenie do najwyższej jakości. Linia Epicuro to ponadczasowy smak. To serce winnicy Femar Vini, została stworzona dla przyjemności, inspirowana filozofią Epikura- jednego z największych i najważniejszych myślicieli.

Obserwuj nas na Facebooku aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Region
Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Pojemność

1 opinia dla wino Epicuro Salice Salentino

  1. Andrzej Czerwonka

    przyjemne włoskie wino dość wytrawne jak na włochy. Lubię winnice Epicuro i polecam również Montepulciano.

Dodaj opinię

Sprawdź nowości: