1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino
  6. /
  7. Centanni Pecorino DOCG Eco

Centanni Pecorino DOCG Eco

79,00 

Centanni Pecorino DOCG Eco białe wino powstające ze szczepu Pecorino, trochę zapomniane winogrono, które powoli wraca do łask. Od 2011 roku wino Centanni Pecorino DOCG Eco uzyskało certyfikat DOCG. Winnica Centanni zdecydowała się ponownie zasadzić winorośl, dlatego są one stosunkowo młode, mają około 10 lat. Zbiór winogron jest ręczny i odbywa się wcześnie rano, aby winogrona były jeszcze „chłodne”. Po miękkim tłoczeniu następuje dłuższa winifikacja w kontrolowanej, niskiej temperaturze. Bukiet z początku delikatny, kwiatowy rozwija się w dojrzałe brzoskwinie z nutą skórki od chleba. Smak szlachetny, głęboki, wytrawny.

Pod względem smaku można je porównać do wina ze szczepu Viognier: owocowe, nieco kwiatowe i lekko pikantne. I to też jest zaskakująco smaczne wino!

Nietuzinkowe wino z nietuzinkowym zamknięciem – szklanym korkiem.

Winiarnia Centanni to ekologiczny producent, którego historia sięga 1918 roku. Mała, ręczna produkcja w sercu regionu Marche. Giacomo Centanni to młody właściciel rodowego gospodarstwa, który w ciągu ostatniej dekady dokonał skoku jakościowego produkowanych na miejscu win. Wina łączą w sobie nowoczesne technologie produkcji z szacunkiem dla lokalnych tradycji. Wyjątkowe terroir łączące gleby typowe dla górzystych regionów z wpływem morza Adriatyckiego daje wina czyste, eleganckie i długowieczne.

Odwiedź nasz profil facebook i dowiedz się więcej!

Region
Szczep
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Centanni Pecorino DOCG Eco”

Sprawdź nowości: