1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino półwytrawne
  6. /
  7. wino Montepulciano d’Abruzzo Solino

wino Montepulciano d’Abruzzo Solino

45,00 

Wino dostępne tylko dla zalogowanych Klientów

Wino Montepulciano d’Abruzzo Solino to idealne wino półwytrawne z włoskiej Abruzji. wino Montepulciano d’Abruzzo Solino to bardzo przyjemne do picia wino. Nos jest niezwykle świeży, pachnie bogactwem czerwonych i ciemnych owoców. Na podniebieniu ciemny owoc i czekolada, półwytrawne, smaczne i bogate z lekką taniną na zakończeniu.

Abruzja to kraina położona w środkowych Włoszech, pomiędzy Adriatykiem na wschodzie, a odgradzającym region od Lazium pasmem Apeninów na zachodzie. Tereny nadmorskie są dość płaskie, ale kierując się w głąb lądu, napotykamy malownicze wzgórza rodzące wina o charakterze i werwie. 

Czerwone wina na bazie Montepulciano cechują się intensywnym kolorem, niską kwasowością i przyjemnym poziomem tanin. W zależności od położenia winnicy (nachylenie sprzyja koncentracji aromatu) i metody produkcji Montepulciano daje zarówno świeże, bardzo owocowe wina, do picia jako młode albo pełniejsze, z wyraźniejszymi garbnikami, nadające się do starzenia nawet do 20 lat. Z Montepulciano wytwarza się także wina różowe określane mianem cerasuolo, o intensywnie różowoczerwonym kolorze i stosunkowo wysokim poziomie alkoholu.

Wina z Montepulciano smakują mieszanką czerwonych owoców (maliny, wiśnie) z ziołami (oregano). Niekiedy smaki stają się bardziej dżemowe, lub przesuwają się w stronę czarnych owoców (np. węgierek). W winach Montepulciano reserva owocowa kwasowość słabnie, pojawia się za to więcej korzennych aromatów beczki.

Czy wiesz, że w całym regionie uprawia się około 320 tysięcy hektarów winorośli? To daje ponad trzy miliony hektolitrów wina rocznie.

Obserwuj nas na Facebooku aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Montepulciano d’Abruzzo Solino”

Sprawdź nowości: