1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino czerwone
  6. /
  7. wino Valderivero Roble Ribera del Duero

wino Valderivero Roble Ribera del Duero

55,00 

Wino Valderivero Roble Ribera del Duero

Barwa karmazynowo – purpurowa.Na pierwszym planie nuty goździków, białego pieprzu, które otulają soczyste aromaty czarnej porzeczki, jeżyn i malin. Na podniebieniu obfita materia dojrzałych owoców podkreślona elegancką taniną. Finisz owocowy, z niuansem beczki w której wino spędziło 5 miesięcy.

Tempranillo to rdzennie hiszpańska winorośl, jest podstawą najlepszych win, przede wszystkim z regionów regionów Ribera del Duero (Tempranillo nazywają tu także tinto fino, aragonés lub tinta del país) i Rioja. Ponad 80% wszystkich upraw znajduje się w Hiszpanii!

Apelacja Ribera del Duero

Ribera del Duero produkuje się prawdopodobnie od czasów rzymskich. Apelacja Ribera del Duero rozciąga się wzdłuż rzeki Duero dlatego też nazywana jest „winodajną rzeką”. W dolinie rzeki Duero, uprawia się jedne z najlepszych winogron na świecie. Od 2001 roku region Douro znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To niesamowite wyróżnienie- dotychczas należy do niej zaledwie pięć regionów winiarskich świata!

Producentem tego wina jest Marques del Atrio, to grupa winiarni w La Rioja należy do rodziny Rivero. Ta rodzinna firma prowadzona jest już przez piąte pokolenie- ponad 120 lat. A wszystko zaczęło się w 1899 roku w Arnedo. Winnice La Rioja położone są na wysokości 300-600 m n.p.m.. Panują tam specyficzne warunki, w których winogrona świetnie się rozwijają.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Valderivero Roble Ribera del Duero”

Sprawdź nowości: