1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino wytrawne
  6. /
  7. wino Schiaccianoci Varvaglione

wino Schiaccianoci Varvaglione

55,00 

Wino Schiaccianoci Varvaglione stworzone zostało w 85% z negroamaro i w 15% z malvasia nera. Wytrawne, w kolorze głęboka czerwień, w smaku intensywne aromaty dojrzałych owoców, dębu i przypraw. Gładkie i zrównoważone. Leżakowało 3 miesiące w beczkach z dębu francuskiego. Dobrze zaznaczone taniny. Doskonale komponuje się w szczególności z czerwonym mięsem i skorupiakami, a także soczystymi grillowanymi mięsami.

o Winnicy Varvaglione

W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Był to czas eksperymentów, pasji i wyzwań związanych z produkcją win, które miały wyrażać przede wszystkim wyjątkowy i charakterystyczny smak Apulii. To właśnie ten stan umysłu doprowadził Cosimo do podjęcia studiów enologicznych i specjalizacji w winiarstwie. Dziś Cosimo prowadzi winnicę razem ze swoimi dziećmi – Marzią i Angelo, tworząc cztery pokolenia winiarzy. Winnica Varvaglione, w której powstaje wino Schiaccianoci Negroamaro del Salento Varvaglione, to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca się liczba produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta więc łatwo ją odnaleźć. Apulijski klimat, miesiące i pory roku mają wpływ na wino. Można powiedzieć, że życie tutejszych ludzi kręci się wokół uprawy ziemi i zawsze oczekiwanych zbiorów winogron. Poprzez wolnostojące winnice w Taranto, Salento i w całej Apulii, Varvaglione produkuje obecnie wysokiej jakości wina.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Pojemność
Region,
Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Apelacja

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Schiaccianoci Varvaglione”

Sprawdź nowości: