1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino ekologiczne
  6. /
  7. wino Capellana Tinto Bodegas Nodus

wino Capellana Tinto Bodegas Nodus

29,00 

Wino Capellana Tinto Bodegas Nodus Tempranillo to czerwone, ekologiczne wino, w całości powstałe z królewskiego hiszpańskiego szczepu tempranillo. Wino typu joven, stworzone do codziennej konsumpcji, bardzo eleganckie i żywe,  owocowe, o dobrze zbudowanym charakterze. W kolorze czerwony intensywny owoc granatu. W nosie mocne i złożone aromaty czerwonych owoców, takich jak jagody i jeżyny. Aksamitne na podniebieniu. Ma bardzo dobrze osiągniętą równowagę taninową, z idealną kwasowością, która podkreśla wspaniałe cechy tego wina. W smaku delikatne nuty ziołowe, fiołka oraz suszonych owoców. Zakończenie jest wibrujące i wyraziste z lekką, soczystą taniną.
Idealne w parze z mięsami, tłustymi rybami, a także gulaszami. Serwować w temperaturze 14-16º C.

Tempranillo to rdzennie hiszpańska winorośl, jest podstawą najlepszych win, przede wszystkim z regionów regionów Ribera del Duero (Tempranillo nazywają tu także tinto fino, aragonés lub tinta del país) i Rioja. Ponad 80% wszystkich upraw znajduje się w Hiszpanii!

Winnica Nodus

Wino Capellana Tinto Bodegas Nodus Tempranillo powstało w winnicy Nodus, w regionie Caudete de las Fuentes (Walencja), w apelacji Utiel-Requena. To właśnie Adolfo de las Heras Marín w 1985 roku, wiedziony pasją do winiarstwa, założył Bodegas y Viñedos de Utiel, nabywając jedną z najbardziej wartościowych ekologicznie i enologicznie posiadłości w regionie Walencji. El Renegado ma 540 hektarów pomiędzy winnicą a lasem, z czego ponad 80% to winnice ponad 40-letnie z rodzimych winogron bobal. Don Adolfo był jednym z pionierów we wprowadzaniu na tym terenie innych odmian, takich jak merlot i cabernet. Był też jednym z pierwszych, którzy produkowali wysokiej jakości wino butelkowane. Przez pierwsze lata wprowadzano na rynek młode wina, odkrywając nowe kupaże, a także sposoby opracowania. To jego syn, Adolfo de las Heras Polo, przejął winnicę pod koniec lat 90. i zrewolucjonizował ją.

Apelacja DO Utiel-Requena

DO Utiel-Requena to hiszpańska apelacja znajdujących się w prowincji Walencja (Wspólnota Walencka). Jego nazwa pochodzi od dwóch sąsiadujących ze sobą miejscowości Utiel i Requena. Słynie z dominującego wykorzystania odmiany winogron bobal.

 

Nagrody:

  • Złoty medal- Gilbert & Gaillard – Capellana Tinto 2019

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Capellana Tinto Bodegas Nodus”

Sprawdź nowości: