1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. Apulia
  6. /
  7. Viglione Maioliche Primitivo Organic

Viglione Maioliche Primitivo Organic

49,90 

Wino dostępne tylko dla zalogowanych Klientów

Viglione Maioliche Primitivo Organic to wytrawne czerwone ekologiczne wino włoskie powstające ze szczepu Primitivo. Rubinowy kolor z purpurową obwódką. Świeży i intensywny aromat wiśni oraz śliwek, a także nutami dzikich owoców. Czysty, żywy, okrągły smak, z miękkimi taninami. Viglione Maioliche Primitivo Organic będzie idealnym kompanem do czerwonego mięsa, a także z sosami na bazie pomidorów.

Nagrody:

  • Primitivo 2020 DECANTER 2021 Silver Medal
  • Primitivo 2020 LUCA MARONI 2022 94 Punti

Wino Viglione Maioliche Primitivo Organic powstaje w ekologicznej winnicy Tenuta Viglione, która znajduje się we włoskiej Apulii. Założona przez rodzinę Zullo w 1937 roku, dziś zajmuje 150 hektarów na średniej wysokości 450 m n.p.m. Uprawy winorośli są ekologiczne i wolne od nawozów sztucznych oraz pestycydów.

Bez pośpiechu, jak uczy Natura, czas jest tu przewodnikiem dla całej rodziny. Jego powolny i nieustanny przepływ nauczył ich działać we właściwym momencie, aby obserwować następstwo pór roku, dni słonecznych i deszczowych. Natura dała im tę ziemię, bogatą i zasobną, gdzie każdego dnia pracują zgodnie z naukami przekazanymi przez tych, którzy przed nimi nauczyli się sztuki „umieć czekać”. I tak dochodzą do radości winobrania: gdzie czekanie zamienia się w szczęście, a ich winogrona w wino, które jest najprzyjemniejszą nagrodą po długiej pracy.

Sprawdź inne wina z winnicy Tenuta Viglione

Obserwuj nas na Facebooku aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Region
Apelacja
Szczep
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Viglione Maioliche Primitivo Organic”

Sprawdź nowości: