1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino czerwone
  6. /
  7. wino Tatu Primitivo Varvaglione

wino Tatu Primitivo Varvaglione

55,00 

Wino Tatu Primitivo Varvaglione zrobione z najlepszych winogron primitivo, zbierane z winorośli uprawianych przy użyciu tradycyjnych technik i przedstawienia w obszarach prowincji Tarent. Aromaty pełne dojrzałych czerwonych owoców z przyjemnym korzennym wykończeniem. Wino Tatu Primitivo Varvaglione jest wytrawne, dobrze zrównoważone, pełne, z miłym i długim wykończeniem. Polecane do potraw z sosami mięsnymi, pikantnego mięsa, dziczyzny, serów.

3 miesiące w dębie francuskim 

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta więc łatwo ją odnaleźć. Właśnie w tym włoskim regionie, niedaleko wybrzeża Morza Jońskiego i miasta Tarent, znajduje się winnica Varvaglione. Apulijski klimat, miesiące i pory roku mają wpływ na wino. Można powiedzieć, że życie tutejszych ludzi kręci się wokół uprawy ziemi i zawsze oczekiwanych zbiorów winogron. Poprzez wolnostojące winnice w Taranto, Salento i w całej Apulii, Varvaglione produkuje obecnie wysokiej jakości wina.

Apulia to nie tylko rubinowe, aromatyczne primitivo, które w ostatnich latach bije rekordy popularności w Polsce. Na srebrny medal popularności zasługują wina ze szczepu negroamaro, bardziej zadziorne niż primitivo, często spotykane w kupażach np. z malvasia nera lub z wspomnianym primitivo. Inne szczepy warte uwagi: nero di Troia, malvasia nera, malvasia bianca, fiano.

Obserwuj nas na Facebooku aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Region
Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Tatu Primitivo Varvaglione”

Sprawdź nowości: