1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino czerwone
  6. /
  7. wino Garnacha Las Martas

wino Garnacha Las Martas

45,00 

Wino Garnacha Las Martas to wino z hiszpańskiej Aragonii o fioletowo- rubinowej barwie. Wino jednoszczepowe z wykonane ze szczepu Garnacha. Bukiet wyraźny, pełen soczystego owocu– śliwek, malin, w tle jałowiec, mięta i biały pieprz. Na języku klasyczne, owocowe, z miękką, ułożoną taniną i długim zakończeniem. Winogrona uprawiane na wysokościach 700-1000 m n.p.m.

Grona Garnacha to czerwona odmiana winorośli uważana za endemiczną dla hiszpańskiego regionu położonego na południe od środkowej części pasma Pirenejów- Aragonii. Wino Garnacha Las Martas to wino o potężnym ciele, niskiej kwasowości i dużej zawartości alkoholu. Podstawową zaletą najlepszych odmianowych win Garnacha (Grenache) jest ich jedwabista struktura i intensywna owocowość objawiana wyrazistym bukietem zdominowanym przez czerwone owoce, maliny oraz truskawki. Podawać do makaronów z sosem pomidorowym, zapiekanek warzywnych, długo duszonej wieprzowiny, marokańskich tagine, gulaszy, pizzy, a także typowych hiszpańskich tapas.

Bodega San Gregorio. w której powstało Las Martas, uprawia około 700 hektarów własnych winnic! Około połowa to odmiany Garnacha, z których część to stare, kilkusetletnie winorośle.
Odmiana Tempranillo jest drugą co do ważności, a zaraz za nią odmiana Macabeo. W ciągu ostatnich piętnastu lat wprowadzono nowe odmiany, takie jak Syrah, Cabernet Sauvignon i Merlot. Inne odmiany w mniejszej ilości to Mazuela i Bobal.

Obserwuj nas na Facebooku i bądź na bieżąco z nowościami!

Region
Apelacja
Szczep
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Garnacha Las Martas”

Sprawdź nowości: