1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. cabernet
  6. /
  7. Monteverdi Dolce Novella 11 + 1 GRATIS

Monteverdi Dolce Novella 11 + 1 GRATIS

517,00 

Wino Monteverdi Dolce Novella to niezwykłe wino deserowe, jedyne w swoim rodzaju. Wino ze szczepów Sangiovese, Cabernet Sauvignon i Merlot, aromatyzowane naturalnym sokiem fragole, który powstaje z bardzo aromatycznego, pachnącego poziomkami gatunku truskawki. W ustach wyczuwalna słodycz i leśne owoce, na końcu ukazuje się przyjemna owocowa kwasowość. Wino Monteverdi Dolce Novella jest idealne jako aperitif oraz jako wino do sałatek owocowych, wszelkich deserów lodowych i ciast. Najlepiej schłodzone do około 10 stopni.

Monteverdi to rodzinny producent win, który od 1920 r. kultywuje winiarstwo włoskie na całym świecie. Znakiem firmy jest 11 ramienna gwiazda, która reprezentuje małżeństwo założycieli firmy i ich 9 potomków. Firma Monteverdi współpracuje z kilkudziesięcioma rolnikami w całych Włoszech, którzy uprawiają winorośl.

Winnica znajduje się w regionie Lombardia, w północnych Włoszech, około 40 km na południowy- wschód od Mediolanu. Lombardia to najbogatszy włoski region. Od północy graniczy ze Szwajcarią. Winiarstwo tu wyróżnia się wysoką jakością.

Sangiovese to szlachetny, najpopularniejszy- zaraz obok Montepulciano- włoski szczep. Uprawiany w wielu krajach, najlepszy jednak powstaje jednak we Włoszech.
Cabernet Sauvignon to światowy lider czerwonych odmian. W różnych częściach świata znany pod różnymi nazwami, takimi jak: Petit Cabernet, Vidure czy we Włoszech- Uva Francese.
Merlot tworzy wina aksamitne, soczyste, delikatne dlatego cieszy się dużą popularnością.

Obserwuj nas na Facebooku aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Zawartość alkoholu
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Monteverdi Dolce Novella 11 + 1 GRATIS”

Sprawdź nowości: