1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino czerwone
  6. /
  7. Epicuro Italian Zinfandel

Epicuro Italian Zinfandel

65,00 

Epicuro Italian Zinfandel to wytrawne włoskie wino produkowane z winogron zinfandel. Klasyczne dla odmiany aromaty konfitury wiśniowej, wędzonej śliwki, nuty korzennych przypraw. Drugi nos przynosi nuty kremu z czarnej porzeczki, rodzynek, pudełka od cygar oraz dymu. W smaku wino bardzo okrągłe, obfite. Z początku soczyście owocowe, z czasem wychodzą bardzo aksamitne taniny, nuty mineralne i korzenne.

Zinfandel to genetyczny bliźniak szczepu Primitivo, jednak pierwszy uprawiany jest w USA, a drugi głównie w Apulii, co skutkuje różnymi stylami win, choć baza w zasadzie jest identyczna. Epicuro Italian Zinfandel składa hołd popularności amerykańskiej wersji tego szczepu, ale na włoskiej ziemi.

Wszystko zaczyna się w latach 20-tych, kiedy Manlio Mergè rozpoczął produkcję wina i oliwy. Manlio przekazuje swoją pasję swojemu synowi Armando, który w latach 70-tych zakłada rodzinną firmę. Dzięki jakości produkcji i stałemu zaangażowaniu Armando w ciągu kilku lat firma zdobywa ważną rolę na lokalnej scenie winiarskiej. Na wzór najciekawszych krajowych i zagranicznych regionów winiarskich, w 1995 roku Felice Mergè przekształca firmę założoną przez jego ojca w Femar Vini. Firma może liczyć na swoje winogrona i na wina z firm stowarzyszonych, które pozwalają zaoferować swoim klientom zróżnicowany wybór produkcyjny. Doświadczenie Felice, jego duch eksperymentowania, zapał i miłość do ziemi, na której się wychował i która z biegiem lat dojrzewała. Prowadzą produkcję firmy na wyższy poziom, zarówno jakościowy jak i ilościowy. Dzisiaj Femar reprezentuje przede wszystkim pomysłowość Felice i pasję Armando. Nazwa firmy jest w rzeczywistości skrótem od Felice Mergè Armando i uosabia ducha trzeciej generacji Mergè. Oddanej innowacyjności, ale niezwykle szanującej terroir i tradycję.

Region
Apelacja
Szczep
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Epicuro Italian Zinfandel”

Sprawdź nowości: