1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino czerwone
  6. /
  7. 12e Primitivo del Salento Organic Varvaglione

12e Primitivo del Salento Organic Varvaglione

48,00 

12e Primitivo del Salento Organic Varvaglione to wino o świeżym zapachu, z początku kwiatowy, po chwili wyczuwalne słodkie porzeczki, czereśnie i delikatne nuty korzenne.

Usta harmonijne, lżejsze od typowego primitivo, przyjemnie owocowe.

Wino 12 e Mezzo Primitivo del Salento Organic Varvaglione jest idealne w kategorii win codziennych. Nazwa „12 e mezzo” to tak naprawdę „12 i pół” i określa ona zawartość alkoholu w winie.

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta więc łatwo ją odnaleźć. Właśnie w tym włoskim regionie, niedaleko wybrzeża Morza Jońskiego i miasta Tarent, znajduje się winnica Varvaglione. Apulijski klimat, miesiące i pory roku mają wpływ na wino. Można powiedzieć, że życie tutejszych ludzi kręci się wokół uprawy ziemi i zawsze oczekiwanych zbiorów winogron. Poprzez wolnostojące winnice w Taranto, Salento i w całej Apulii, Varvaglione produkuje obecnie wysokiej jakości wina.

Poznaj winnicę Varvaglione.

Apulia to nie tylko rubinowe, aromatyczne primitivo, które w ostatnich latach bije rekordy popularności w Polsce. Na srebrny medal popularności zasługują wina ze szczepu negroamaro, bardziej zadziorne niż primitivo, często spotykane w kupażach np. z malvasia nera lub z wspomnianym primitivo. Inne szczepy warte uwagi: nero di Troia, malvasia nera, malvasia bianca, fiano.

 

Region
Apelacja
Szczep
Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „12e Primitivo del Salento Organic Varvaglione”

Sprawdź nowości: