1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino musujące
  6. /
  7. Szampan Boizel Grand Vintage 2013 w kartoniku

Szampan Boizel Grand Vintage 2013 w kartoniku

479,00 

Szampan Boizel Grand Vintage 2013 w kartoniku to świetny szampan vintage, intensywny i subtelny. W przypadku Grand Vintage wybierane są tylko winogrona, które mają potencjał do produkcji doskonałych win o dużym potencjale starzenia. Szampan Boizel Grand Vintage 2013 leżakuje 8 lat.

Kolor złoty, musowanie trwałe, długie.Wyraźny, złożony bukiet. Aromaty jesiennych jabłek, cytryny, pigwy, moreli, wiejskiego chleba z masłem. W ustach wino złożone, wielowymiarowe, z początku przede wszystkim owocowe, świeże, z czasem smak staje się głębszy, bardziej mineralno-korzenny.

W 1831 roku Auguste Boizel poślubił Julie Martin, potomkinię długiej linii winiarzy, która działała w Aÿ od XVI wieku. Choć oboje byli bardzo młodzi, trzy lata później, w 1834 r., Auguste i Julia założyli swój tytułowy dom szampański, chrzcząc go nazwiskami obu swoich rodzin, co było jak na owe czasy bardzo niezwykłe. Byli też jednymi z pierwszych w Szampanii, którzy umieścili na swoich butelkach etykietę.

Obecnie Boizel jest właścicielem 7 ha i pozyskuje resztę winogron od plantatorów winorośli we wszystkich podregionach Szampanii do produkcji pół miliona butelek rocznie. Większość win jest fermentowana w stalowych kadziach to w rocznikowych szampanach część wina bazowego przechodzi przez dębowe beczki dla dodatkowej złożoności. Wszystkie nierocznikowe szampany są starzone przez co najmniej trzy do czterech lat w piwnicy producenta.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Szampan Boizel Grand Vintage 2013 w kartoniku”

Sprawdź nowości: