1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. chardonnay
  6. /
  7. Szampan Boizel Brut Reserve + 2 kieliszki

Szampan Boizel Brut Reserve + 2 kieliszki

349,00 

Szampan Boizel Brut Reserve + 2 kieliszki do szampana w eleganckim pudełku, jasnozłoty kolor, trwałe musowanie , średniej długości. Bukiet z początku delikatny- nuty cytrusów, brioszki. Z czasem aromaty stają się cięższe, bardziej złożone, jednak finisz pozostaje świeży. W ustach wino aksamitne, soczyste, pełne mineralnej świeżości. Dojrzewa 3 lata na osadzie. Idealny pomysł na prezent!

Boizel Brut Reserve został oceniony przez magazyn Decanter w corocznym konkursie World Wine Awards na 97 pkt / 100 pkt dodatkowo zdobywając Platinium Medal.

W 1831 roku Auguste Boizel poślubił Julie Martin, potomkinię długiej linii winiarzy, która działała w Aÿ od XVI wieku. Choć oboje byli bardzo młodzi, trzy lata później, w 1834 r., Auguste i Julia założyli swój tytułowy dom szampański, chrzcząc go nazwiskami obu swoich rodzin, co było jak na owe czasy bardzo niezwykłe. Byli też jednymi z pierwszych w Szampanii, którzy umieścili na swoich butelkach etykietę.

Obecnie Boizel jest właścicielem 7 ha i pozyskuje resztę winogron od plantatorów winorośli we wszystkich podregionach Szampanii do produkcji pół miliona butelek rocznie. Większość win jest fermentowana w stalowych kadziach to w rocznikowych szampanach część wina bazowego przechodzi przez dębowe beczki dla dodatkowej złożoności. Wszystkie nierocznikowe szampany są starzone przez co najmniej trzy do czterech lat w piwnicy producenta.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Szampan Boizel Brut Reserve + 2 kieliszki”

Sprawdź nowości: