1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino
  6. /
  7. St Urbans-hof Piesporter Goldtropchen Riesling Kabinett

St Urbans-hof Piesporter Goldtropchen Riesling Kabinett

149,00 

St Urbans-hof Piesporter Goldtropchen Riesling Kabinett piękna barwa żółto – złota. Ekspresyjny, uwodzicielski nos, w którym odnajdziemy zarówno mirabelki, morele, cytryny, jak i bardziej egzotyczne mango, marakuje i ananasa. Usta to mistrzowski taniec wyraźnej słodyczy i obfitej, mineralnej kwasowości. Wino ma złożony, głęboki i długi smak. W młodości słodycz jest na pierwszym planie, z czasem spędzonym w butelce kwasowość i mineralność zaczynają dominować.

Siedlisko Piesporter Goldtröpfchen jest bardzo strome, ma ubogą warstwę żyznej gleby, za to ogrom łupkowej mineralności, starsze krzewy winorośli sięgają głęboko do ziemi. Zbiory są tu małe, ale jakość owocu jest jedną z najlepszych na świecie dla odmiany riesling.

Nik Weis – St. Urbans-Hof założona została w 1947 roku stała się jedną z najważniejszych i najbardziej klasycznych winnic w regionie Mozeli. Od 2000 roku winiarnia jest członkiem renomowanego niemieckiego stowarzyszenia VDP (Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Wina Jakościowego) 200 najlepszych winnic Niemiec. Winnice o powierzchni około 45 hektarów rozciągają się wzdłuż Mozeli i Saary i są uprawiane w tradycyjny sposób w zgodzie z naturą. To tu rosną światowej klasy rieslingi, które zostały sklasyfikowane jako wina z wielkich miejsc. Wina są fermentowane wyłącznie na rodzimych drożdżach.

Zobacz inne wina niemieckie

Kraj
Szczep
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „St Urbans-hof Piesporter Goldtropchen Riesling Kabinett”

Sprawdź nowości: