1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino
  6. /
  7. wino Cacada Real Branco

wino Cacada Real Branco

42,00 

Wino Cacada Real Branco, to białe wino wytrawne produkowane ze szczepów Arinto oraz Antao Vaz. Wino o jasnym, słomkowym kolorze cechuje się świeżymi, cytrusowymi aromatami. W ustach ukazuje elegancję, dobrze zrównoważoną kwasowość i długie, owocowe wykończenie. Polecamy jako aperitif oraz w duecie z owocami morza, rybami i lekkimi przystawkami.

Antao Vaz to jedna z najlepszych portugalskich odmian białych winorośli. Właśnie z tego szczepu powstają najciekawsze wina w regionie.

Arinto– biały szczep o świetnie zrównoważonej kwasowości. Zawsze ożywia mieszanki (np. z Antao Vaz) i dodaje im świeżości. Niektórzy porównują tę odmianę do Rieslinga pomimo całkowitego braku pokrewieństwa.

Wino Cacada Real Branco powstało w winnicy Casa Santos Lima, w regionie Alantejo, w pobliżu miejscowości Beja. Winnica znajduje się na naturalnie ciepłych ziemiach, z klimatem kontynentalnym i wyraźnym wpływem śródziemnomorskim. Ponadto gleby łupkowo-gliniastych i na niskim wzniesieniu zapewniają idealne warunki do produkcji wysokiej jakości winogron. Casa Santos Lima to rodzinna działalność od kilku pokoleń. Zapoczątkował ją Joaquim Santos Lima, który już pod koniec XIX wieku był znaczącym producentem i eksporterem win. José Luís Santos Lima Oliveira da Silva, prawnuk założyciela, wznowił działalność w 1990 roku, przesadzając dużą część winnic, ulepszając winorośl i unowocześniając całą strukturę produkcyjną, dziś dzięki temu możemy się cieszyć świetnej jakości winami.

Alantejo to historyczna portugalska prowincja oraz region winiarski. Dziś jest liderem pod względem produkcji wina, korka, a także oliwy z oliwek.

Obserwuj nas na Facebooku i bądź na bieżąco z nowościami!

Region
Stopień wytrawności
Zawartość alkoholu
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Cacada Real Branco”

Sprawdź nowości: