1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino deserowe
  6. /
  7. Godoli Kindzmarauli

Godoli Kindzmarauli

45,00 

Godoli Kindzmarauli to wino półsłodkie, o ciemnym rubinowym kolorze z niebieskimi refleksami. Aromat dojrzałych jeżyn, jagód, śliwek. Smak dość gęsty, obficie owocowy, z wyraźną słodyczą i długim finiszem. To wysokiej jakości gruzińskie wino, z regionu Kachetii, 100% ze szczepu Saperavi.

Saperavi jest zdecydowanie najpopularniejszym gruzińskim szczepem. Jest najważniejszą pod względem powierzchni upraw i znaczenia gospodarczego gruzińską odmianą na wina czerwone. Prawdopodobnie jest jedynym autochtonicznym szczepem z rejonu Kaukazu. Ponadto jest to niewątpliwie bardzo stary szczep, znany co najmniej od średniowiecza.

Wino Tamada Kindzmarauli idealnie pasuje do makaronów, pieczonej wieprzowiny i wołowiny, serów pleśniowych, a także czekoladowych deserów i ciast.

Kachetia to kraina winem płynąca! Tutaj znajdują się najważniejsze gruzińskie winnice. To między innymi tu od 8 tysięcy lat robi się wino! To przede wszystkim gruzińska stolica wina i kolebka światowej enologii. Jest to najbardziej wysunięty na wschód region Gruzji. Jego sercem jest rozległa Równina Alazani, leżąca pomiędzy Pasmem Wielkiego Kaukazu i Górami Gamborskimi. Od wschodu i południa prowincja graniczy z Azerbejdżanem. Dużo słońca i łagodny klimat, to idealne warunki do uprawy winorośli. Podsumowując Kachetia to największy i najważniejszy region winiarski w kraju. Skupia się tu 2/3 wszystkich gruzińskich winnic.

Pod koniec września obchodzone jest Rtveli, to tradycyjne gruzińskie święto plonów. Trwa zazwyczaj kilka dni, towarzyszą mu koncerty i festyny, śpiewy, toasty i doskonałe jedzenie.

Obserwuj nas na Facebooku aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Region
Szczep
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Godoli Kindzmarauli”

Sprawdź nowości: