1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. alkohole mocne
  6. /
  7. Koniak A.E. DOR X.O. Vieille Fine Champagne 0,7L GIFTBOX

Koniak A.E. DOR X.O. Vieille Fine Champagne 0,7L GIFTBOX

1499,00 

Koniak A.E. DOR X.O. Vieille Fine Champagne 0,7L GIFTBOX

Koniak, który reprezentuje najwyższe standardy domu A.E. DOR. Powstaje z najlepszych winogron z dwóch najznakomitszych rejonów Cognac: Grande Champagne i Petit Champagne. Dzięki subtelnemu połączeniu tych winogron oferuje dojrzałość i przyjemną okrągłość trunku, zbliżoną do słynnych rezerw koniaków z piwnic domu A.E. Dor.

25 letni koniak A.E. DOR X.O. Vieille Fine Champagne 0,7L GIFTBOX o złotobrązowym kolorze, reprezentuje elegancję i ekskluzywność marki A.E. DOR.

W 1858 roku, Amédée-Edouard Dor, potomek starej francuskiej rodziny z regionu Cognac, rozpoczął swoją niezwykłą przygodę, która trwała przez całe jego życie. Celem Amédée-Edouarda Dora było stworzenie nowego, szlachetnego, wyjątkowego koniaku, który swoim smakiem będzie się wyróżniał na tle innych trunków. Amédée-Edouard Dor nie posiadał własnych winnic. Z prawdziwą determinacją rozpoczął poszukiwania, a następnie selekcję i skup najlepszych winiaków z regionu Cognac. Przede wszystkim z rejonu Grande Champagne. Destylaty przez dekady dojrzewały w drewnianych beczkach. Kiedy ich aromaty osiągnęły pełnię ekspresji, zostały przelane do uszczelnionych woskiem gąsiorów, gdzie znajdują się po dziś dzień. Obecnie, te cenne nektary, przechowywane w gąsiorach, znajdują się w sekretnej piwnicy zwanej „Rajem”. Dodawane w odpowiednich i pilnie strzeżonych proporcjach do kolejnych prestiżowych roczników koniaku A.E. DOR.

Rodzaj
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Koniak A.E. DOR X.O. Vieille Fine Champagne 0,7L GIFTBOX”

Sprawdź nowości: