1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. wino
  6. /
  7. 12eMezzo Masseria Malvasia del Salento Varvaglione

12eMezzo Masseria Malvasia del Salento Varvaglione

52,00 

Brak w magazynie

12eMezzo Masseria Malvasia del Salento Varvaglione to wino o bardzo aromatycznym bukiecie pełnym słodkich winogron, wanilii i kwiatu pomarańczy. Barwa żółto-złota. W smaku półwytrawne, owocowe, bardzo przyjemne, lekkie. Nazwa „12 e Mezzo” to tak naprawdę „12 i pół”, a więc przede wszystkim określa ona zawartość alkoholu w winie. Varvaglione 12eMezzo Masseria Malvasia del Salento jest imponującym przykładem tego, co może dać połączenie słońca Apulii, a także winnic położonych nad Zatoką Taranto i odmiany winorośli Malvasia. Kolekcja win 12eMezzo skończyła 10 lat. Znane dobrze etykiety win 12e Mezzo z winnicy Varvaglione dostępne są z tej okazji w wyjątkowych wytłaczanych butelkach.
W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Dziś jest to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca liczbę produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

o Winnicy Varvaglione

W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Był to czas eksperymentów, pasji i wyzwań związanych z produkcją win, które miały wyrażać przede wszystkim wyjątkowy i charakterystyczny smak Apulii. To właśnie ten stan umysłu doprowadził Cosimo do podjęcia studiów enologicznych i specjalizacji w winiarstwie. Dziś Cosimo prowadzi winnicę razem ze swoimi dziećmi – Marzią i Angelo, tworząc cztery pokolenia winiarzy. Winnica Varvaglione, w której powstaje 12eMezzo Masseria Malvasia del Salento Varvaglione, to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca się liczba produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta więc łatwo ją odnaleźć. Apulijski klimat, miesiące i pory roku mają wpływ na wino. Można powiedzieć, że życie tutejszych ludzi kręci się wokół uprawy ziemi i zawsze oczekiwanych zbiorów winogron. Poprzez wolnostojące winnice w Taranto, Salento i w całej Apulii, Varvaglione produkuje obecnie wysokiej jakości wina.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Region,
Szczep
Apelacja
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „12eMezzo Masseria Malvasia del Salento Varvaglione”

Sprawdź nowości: