1. Strona główna
  2. /
  3. Sklep
  4. /
  5. primitivo
  6. /
  7. 12eMezzo Masseria Primitivo del Salento Varvaglione

12eMezzo Masseria Primitivo del Salento Varvaglione

52,00 

Brak w magazynie

12eMezzo Masseria Primitivo del Salento Varvaglione połyskująca rubinowo-czerwona barwa. Nos intensywny, bogaty w aromat ciemnych wiśni, roślin śródziemnomorskich i świeżych czerwonych kwiatów. Dyskretne ciało i przyjemna świeża kwasowość. Łatwe w piciu, ale przy tym wyraziste, odpowiednio zbalansowane, z długim owocowym finiszem. Nazwa „12 e Mezzo” to tak naprawdę „12 i pół”, a więc przede wszystkim określa ona zawartość alkoholu w winie. 12eMezzo Masseria Primitivo del Salento Varvaglione jest imponującym przykładem tego, co może dać połączenie słońca Apulii, a także winnic położonych nad Zatoką Taranto i odmiany winorośli Primitivo. Kolekcja win 12eMezzo skończyła 10 lat. Znane dobrze etykiety win 12e Mezzo z winnicy Varvaglione dostępne są z tej okazji w wyjątkowych wytłaczanych butelkach.

W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Dziś jest to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca liczbę produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

o Winnicy Varvaglione

W 1921 roku rodzina Varvaglione po raz pierwszy zebrała winogrona i sprzedała wino firmując je własnym nazwiskiem. Był to czas eksperymentów, pasji i wyzwań związanych z produkcją win, które miały wyrażać przede wszystkim wyjątkowy i charakterystyczny smak Apulii. To właśnie ten stan umysłu doprowadził Cosimo do podjęcia studiów enologicznych i specjalizacji w winiarstwie. Dziś Cosimo prowadzi winnicę razem ze swoimi dziećmi – Marzią i Angelo, tworząc cztery pokolenia winiarzy. Winnica Varvaglione, w której powstaje 12eMezzo Masseria Primitivo del Salento Varvaglione, to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii. Stale zwiększająca się liczba produkowanych butelek i jakość swoich win. Firma ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

Apulia znajduje się na obcasie włoskiego buta więc łatwo ją odnaleźć. Apulijski klimat, miesiące i pory roku mają wpływ na wino. Można powiedzieć, że życie tutejszych ludzi kręci się wokół uprawy ziemi i zawsze oczekiwanych zbiorów winogron. Poprzez wolnostojące winnice w Taranto, Salento i w całej Apulii, Varvaglione produkuje obecnie wysokiej jakości wina.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Szczep
Apelacja
Stopień wytrawności
Pojemność

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „12eMezzo Masseria Primitivo del Salento Varvaglione”

Sprawdź nowości: